PDF Spausdinti El. paštas

Namų kontrolės sistema  

(14001 lankytojai)

Atnaujinta Pirmadienis, 08 Kovas 2010 10:19

Keletas namų komforto technologijų srityje pasaulyje pirmaujančių kompanijų apsijungė į „namų kontrolės“ (io-homecontrol) aljansą. Aljanso steigėjai – žinomos kompanijos HONEYWELL, SOMFY, VELUX ir prie jų prisijungęs HÖRMANN. Šiame straipsnyje trumpai pristatysime namų kontrolės sistemą - veikimo principus, privalumus.

Gera idėja pasitarnaus vartotojų komfortui

Šias kompanijas apjungė idėja integruoti gaminamos įrangos valdymą taip, kad vartotojas, įsigijęs skirtingų gamintojų namų komforto įrangą – garažo vartus, duris, kiemo vartus, saugumo, apšvietimo, šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemas, žaliuzes, stoglangius,– visą tai galėtų kontroliuoti naudodamas vieną valdymo sistemą.

Iki šiol įvairūs „Hörmann“ produktai, pvz. kiemo vartai, garažo vartai, durys, kiemo ir garažo apšvietimas galėjo būti valdomi vienu pulteliu. Dabar viena sistema bus galima valdyti ir aljanse dalyvaujančių gamintojų įrangą. Kasmet Europoje parduodami 5 milijonai radio bangomis valdomų produktų. Radijo bangomis valdoma nuo 25 iki 60% ruloninių langinių ir arti 100% terasų stoginių ir garažo vartų. Tikimasi, kad, įvertinus naujosios technologijos privalumus lyginant su įprastinėmis sistemomis, artimiausiu metu „io-homecontrol“ technologijos pagrindu valdomi produktai sudarys apie 20 % namų komforto įrangos rinkos. “io-homecontrol” prekės ženklas yra registruotas daugiau kaip 40 valstybių.

Kaip sistema veikia

„Namų kontrolės“ sistema gali išvėdinti patalpas ryte nustatytu laiku, arba šiek tiek praverti garažo vartus vėdinimui, kai šeimininkas yra namuose, atjungti šildymo sistemą vėdinimo metu. Temperatūra atskirose patalpose reguliuojama priklausomai nuo tų patalpų naudojimo lygio, tad komfortas suderinamas su energijos taupymu. „Namų kontrolės“ sistema apsaugo nuo įsibrovimo panaudojant centrinį visų įėjimų ar įvažiavimo vartų blokavimą, atsitiktinį įvairių patalpų apšvietimą imituojant, kad patalpose kažkas yra. Bet kurio prie sistemos prijungto prietaiso gedimas ar blogas funkcijos atlikimas yra nedelsiant fiksuojamas ir signalas, pvz. apie nesandariai užsidariusius garažo vartus, iškart siunčiamas šeimininkui. Vartų ir langų uždarymo saugumo lygmenį galima palyginti su internetinėje bankininkystėje atliekamų operacijų saugumu.

Technologinis sprendimas

„Namų kontrolės“ sistemos technologija pagrįsta saugiu dviejų krypčių ryšio protokolu, susidedančiu iš trijų standartinių radio dažnio kanalų vekiančių 868 ir 870 MHz ribose. Kad lengviau būtų suprasti veikimo principą, galima palyginti su daugiau žinoma Bluetooth technologija. Bluetooth pakeičia sujungimą laidais tarp kompiuterio ir išorinių įrenginių ir perduoda didelius kiekius duomenų nedideliu, mažiau nei trijų metrų atstumu. „Namų kontrolės“ sistema veikia priešingai: naudojama nedidelio kiekio informacijos perdavimui per storas betonines sienas.

Laiku pasirūpinus – daugiau komforto

Planingas ir išankstinis įrangos pasirinkimas suteikia vartotojams daugiau galimybių pasinaudoti komforto įranga bei neapsiriboti standartiniais garažo vartais. „Hörmann“ kasmet Lietuvoje sumontuojanti pramoninius vartus, krovimo techniką, rampas ne vienoje dešimtyje pramoninių objektų ir tūkstančius buitinių garažo vartų gyvenamuose namuose, pastebi, kad išlošia individualių namų garažo vartų pirkėjai, garažo vartų įrengimo reikalais pasirūpinantys dar projektuojant pastatą. Neapgalvojus statybos darbų iš anksto, teks pasitenkinti standartine įranga. Kaip taisyklė, naujų namų savininkai ar statybininkai pradeda domėtis ir ieško garažo vartų, kai dėl pablogėjusių oro sąlygų reikia kuo skubiau uždaryti garažo angą. Tai, iš esmės, bloga praktika. Vartų parinkimo užduotį reikia iš anksto patikėti architektui ar vartų ekspertui. Rezultatas akivaizdus: nestandartiniai vartai (nebūtinai brangesni už standartinius!) dera prie namo fasado, parinktos optimalios vartų valdymo ar komforto funkcijos. Anksčiau sumontuotą įrangą, iš esmės, visada yra galimybių prijungti prie “io-homecontrol” sistemos, tačiau kiekvienu konkrečiu atveju patartina konsultuotis su gamintojais.

Rinka įtakoja sprendimus

Šiuo metu susiklosčiusi padėtis nekilnojamojo turto rinkoje turėtų paskatinti architektus ir namų savininkus daugiau dėmesio skirti detalėms, kurios anksčiau, sparčiai augančioje ir modernėjančioje rinkoje nebuvo aktualios. Naudojamų medžiagų, įrangos patikimumas ir ilgaamžiškumas tampa svariu argumentu, kai lyginami du, tą pačią funkciją atliekantys ir, iš pirmo žvilgsnio, identiški įrengimai, kad ir garažo vartai, lauko durys ar stoglangiai. Vis dažniau skelbimuose apie parduodamą nekilnojamą turtą galima pamatyti pateikiamą informaciją, kad, pvz., parduodamo namo garaže sumontuoti „Hörmann“ vartai ar „Velux“ stoglangiai. Tai geras ženklas pirkėjui, rodantis, kad namo statytojas panaudojo kokybiškas medžiagas ir įrangą.

hormann

Publikavo "Hormann Lietuva"
www.hormann.lt


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 2 balsai )
 

Komentarai 

 
#2 Afearboxox 2017-08-13 22:43
By dealing together, the two of you can address problems of self-esteem and mutual trust. Use these circumspectly however, while they may lower blood sugar levels, which can be an inadequate effect in men whose blood sugar levels are properly balanced.
Cituoti
 
 
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis