Atnaujinta Ketvirtadienis, 04 Kovas 2010 13:27
gelzbetonio-namasĮgudę stambių objektų statytojai Lietuvoje ieško vis racionalesnių statybos sprendimų. Surenkamosios gelžbetoninės sieninės plokštės - puiki alternatyva įprastiems mūriniams statiniams, palengvinanti ir pagreitinanti jų statybą.

UAB "Markučiai" neseniai nudžiugino mūsų šalies statytojus, įdiegusi sieninių plokščių gamybos technologiją. Su ja jau nuo 2009 m. pavasario gaminamos naujos kartos trisluoksnės ir viensluoksnės gelžbetoninės sieninės plokštės, iš kurių galima surinkti gyvenamųjų (individualių ir daugiabučių), visuomeninių ir pramoninių pastatų vidines ir išorines sienas, rūsio sienas, cokolines statinio dalis.

Surenkamoji trisluoksnė sieninė plokštė sudaryta iš šiltinamosios izoliacijos sluoksnio bei vidinio ir išorinio gelžbetoninių sluoksnių, sujungtų tarpusavyje lanksčiais ryšiais iš nerūdijančiojo plieno, per kuriuos apkrova nuo išorinio sluoksnio savojo svorio perduodama į vidinį laikantįjį sluoksnį. Išorinio sluoksnio storis yra 80 - 90 mm, vidinio sluoksnio storis - 80 - 180 mm.

Didelis UAB "Markučiai" gaminamų trisluoksnių sieninių plokščių pranašumas yra tas, kad jos yra iškart apšiltintos (šiluminė varža - apie 4,9 m2 K/W), tad statant papildomai šiltinti pastato nereikia. Šiltinamoji izoliacija dažniausiai įrengiama iš akmens vatos arba polistireninio putplasčio, o jos storis svyruoja nuo 50 iki 200 mm. Savo ruožtu gelžbetonis sieninėms plokštėms suteikia didesnį atsparumą ugniai, o kartu sumažina garso pralaidumą. Neminint, kad gelžbetoninės konstrukcijos yra ilgaamžės.

gelzbetonio-plokstes

Statybininkai jau spėjo įsitikinti bendrovės gaminamų plokščių patogumu: parankus yra jų dydis (rekomenduojami sieninės plokštės matmenys yra 7000x3400 mm, o storis - nuo 120 iki 400 mm) ir svoris: viena plokštė gali sverti iki 16-t, nors, pasak rangovų, statybos aikštelėje patogiausia, kai elemento masė neviršija 10 t. Sienos tarpusavyje jungiamos specialiomis kilpelinėmis jungtimis. Išorinių sienų siūlių užtaisymui naudojamas specialios paskirties hermetikas.

Abejonių nekelia ir naujos produkcijos kokybė: išorinis plokštės sluoksnis gaminamas iš C30/37, o vidinis - iš C25/30 klasės betono, armuoto S500 ir S240 klasių armatūra. "Markucių" vadovai džiaugiasi ir vokiečių gamybos EBAVVE įranga, kuri ne tik garantuoja aukščiausią gaminių kokybę, bet yra ir itin naši: per dieną pagaminama apie 750-800 m2 plokščių. Šis rodiklis turėtų atkreipti statytojų, norinčių statyti stambesnius objektus, dėmesį.

Iš naujų gelžbetoninių surenkamųjų plokščių pastatyti namai įvairiuose Lietuvos miestuose įrodė, kad toks statybos būdas yra daug kuo pranašesnis už statybą namų sienas mūrijant iš plytų ar blokelių: plokštės montuojamos greičiau (150 m2 individualaus namo konstrukcijas galima surinkti per dvi savaites, bendrai visos gelžbetoninės konstrukcijos surenkamos per 4-5 savaites) ir paprasčiau, tad reikia mažiau žmonių, kad jas sumontuotų (150 m2 ploto namo konstrukcijas pastato 4-5 statybininkai), vadinasi, ir pati statyba - pigesnė. Juolab kad naudojant trisluoksnes plokštes, galima sutaupyti iki 10proc. statybinių medžiagų. Dar vienas aktualus mūsų geografinėse platumose tokių elementų pranašumas - nepalankios oro sąlygos neturi įtakos statybos procesui.


gelzbetonio-plokstes-surinkimasIš surenkamųjų gelžbetoninių plokšcių namus stačiusios bendrovės "Grivila" atstovas Virgilijus Dobilas gyrė "Markučių" gaminamų plokščių kokybę: "Mums teko montuoti ir kitų gamintojų sienines plokštes - palyginti su jomis, "Markučių" gaminių kokybė yra nepriekaištinga. Jų vidinio sluoksnio pavirsius yra labai lygus ir papildomai jo tinkuoti nereikia, tad vidaus apdailai sunaudojome daug mažiau statybinių medžiagų, o ir laiko sutaupėme".

Savo ruožtu labai įvairiai galima dailinti išorinį sluoksnį. Jį galima dažyti arba pasirinkti bendrovės siūlomas išorinių sienų faktūras, kurios bus formuojamos kartu su plokštėmis: tai gali būti lygus betoninis paviršius, plytų mūro imitacijos, plytelių apdaila, plautas paviršius ir kt. Taip pat "Markučių" gamykloje gali būti įrengti ryšio ir elektros tinklų kanalai.

Naujasis produktas turėtų greitai išpopuliarėti - bendrovė ankstesniais gaminiais jau spėjo įrodyti savo solidumą bei pelnyti statybininkų ir vartotojų pasitikėjimą, o praktiškai išbandytos gelžbetoninės sieninės plokštės patvirtino, kad naujasis bendrovės produktas - kokybiškas ir naudingas. Be abejo, ir viena moderniausių Balti jos šalyse UAB "Markučiai" sieninių plokščių gamybos įranga verčia tikėti, kad gelžbetoninės sieninės plokštės netruks įsitvirtinti Lietuvos statybos rinkoje.

markuciai

UAB "Markučiai"
Tinklapis: www.markuciai.lt


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 4 balsai )
 

Komentarai 

 
#9 yeorayeltase 2019-07-20 06:31
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - 18 Amoxicillin 500mg Capsules kaf.mpvn.nuopamatu.lt.pqr.dj http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cituoti
 
 
#8 oyuninote 2019-07-20 06:10
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin No Prescription nbc.ubvi.nuopamatu.lt.slw.da http://mewkid.net/order-amoxicillin/
Cituoti
 
 
#7 uzaciekexp 2019-05-29 09:08
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin - Prix.achetercommande r.fr nwc.uaui.nuopamatu.lt.eex.gx http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cituoti
 
 
#6 vaqhucsuvalap 2019-05-29 08:44
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500mg wou.ugzu.nuopamatu.lt.pwj.bu http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cituoti
 
 
#5 Leonidas 2019-01-15 13:58
Trisloksnes sienos kaip galima butu pasksiciot kv. Kaina arba nomo 100kv.
Cituoti
 
 
#4 Vitalijus 2019-01-01 19:54
Sveiki domina trisluoksnes sienos kokia butu 1kvm kaina ir kokio dizaino namukai buna?
Cituoti
 
 
#3 Deivydas 2018-08-16 20:06
Sveiki, domina jūsų siūloma technologija trisluoksnės sienos. Jeigu turite projektų pavyzdžių individuoliam namui A+ klasei prašom atsiųsti. Deivydas Petreikis +37064730052 Ačiū
Cituoti
 
 
#2 Nijole 2017-11-26 14:00
Sveik mane domina trisluoksnes gelzbetonio sienos kiek kainotu 1kvm ir kokia butu samata 130 kvadratu namui aciu
Cituoti
 
 
#1 Erikas 2017-04-04 14:23
laba diena ,mus domina Trisluoksnės sienos , kiek kainotu 1kvm ?
aciu uz atsakima.
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis