Atnaujinta Pirmadienis, 08 Kovas 2010 10:12
megrame-mediniai-langaiMediniai langai - nepigus gaminys, todėl renkantis juos būtina pasidomėti jų gamybos, montavimo ypatumais, priežiūra ir daugeliu kitų dalykų. Straipsnyje UAB "Megrame medis" trumpai apžvelgia į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis medinius langus, kad šie jums ilgai ir tinkamai tarnautų.

Pradėdami statyti namą ar rekonstruoti būstą, įsivaizduojate, kaip netrukus atsiras nauja jauki ir saugi Jūsų namų erdvė, kurioje mėgausitės jaukumu bei stebuklingu šviesos ir šešėlių žaismu, kur galėsite pabūti kartu su artimais Jums žmonėmis. Neveltui sakoma: mano namai – mano tvirtovė. O kad visa tai taptų realybe, reikia laiku pagalvoti ir apie langus. Juk langai – tai ne tik įstiklinta anga sienoje, ar architektūrinio sumanymo dalis, bet ir labai svarbi kiekvieno namo konstrukcijos detalė.

Mediniai langai – nėra pigus gaminys, todėl norėtume patarti į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis gamintoją ar pardavėją, nes šiuo metu Lietuvoje labai daug medinius langus gaminančių ar parduodančių bendrovių. Tikrai nesunku pasimesti nuo didžiulės pasiūlymų gausos. Visi stengiasi kaip išmanydami girti savo prekę, viliodami pirkėją įvairiausiomis nuolaidomis ir ypač žemomis kainomis. Tačiau nereikia pamiršti, kad  langai turi tarnauti Jums ne vienerius metus. Sutaupius kelis šimtus litų dabar, po metų gali tekti išleisti tūkstančius, o kur dar prarasti Jūsų nervai ir ramybė.

Medinio lango kokybę, o tuo pačiu ir jo kainą lemia šie pagrindiniai faktoriai:

  • Medienos rūšis ir jos tinkamas paruošimas.
  • Teisingai suprojektuotas ir pagamintas lango profilis.
  • Medienos impregnavimo ir dažymo technologija, o taip pat impregnuojančių medžiagų, dažų ir lakų kokybė.
  • Patvarūs, tvirti ir ilgaamžiai apkaustai.
  • Teisingas montažas, naudojant kokybiškas montažo medžiagas.
  • Tinkama lango priežiūra.

mediniai-langai-gamyba
Mediena

Nuo seno mediena yra plačiai naudojama statybinė medžiaga ir vertinama ne tik dėl jos natūralumo ir grožio, bet ir todėl, kad pasižymi daugeliu vertingų savybių: dideliu mechaniniu stiprumu, nedideliu tūriniu svoriu, mažu šilumos ir garso laidumu, ji lengvai apdirbama. Mediena atspari rūgštims, druskoms, šarmams. Tai medžiaga spinduliuojanti šiluma ir jaukumu. Ji kaupia šilumą ir paprastai yra šiltesnė keliais laipsniais nei ją supantys daiktai. Be to, medienos sugebėjimas kvėpuoti iki minimumo sumažina riziką atsirasti pelėsiui ar grybeliams.

Medinis langas – tai sudėtinga konstrukcija, pagaminta iš “gyvos” žaliavos. Mediena yra patikima ir ilgaamžė žaliava, bet tik tada, kai ji paruošta tinkamai. Labai svarbu, kad  paruošimo metu būtų išsaugotos gerosios jos savybės, o specialių technologijų dėka pašalinti trūkumai.

Visa mediena skirstoma į dvi rūšis – lapuočius ir spygliuočius. Tiek vieni, tiek kiti gali būti naudojami langų pramonėje, bet su tam tikrais apribojimais.

Spygliuočių - pušies, eglės, maumedžio, balteglės – mediena tinka langams gaminti. Ji yra pigesnė nei lapuočių, bet turi vieną esminį trūkumą – sakingumą. Todėl yra labai svarbu, kad spygliuočių mediena būtų tinkamai nusakinta. Langų gamybai MEGRAME MEDIS naudoja tik žiemos kirtimo, tinkamai išdžiovintą ir nusakintą spygliuočių medieną.

Langai gaminami ir iš lapuočių – ąžuolo, raudonmedžio. Raudonmedis būna kelių rūšių – MERANTI, Mahogany. Jeigu pasirinkote raudonmedžio langus, būtinai pasidomėkite, kaip jis buvo dažomas, nes ši mediena turi padidintą rūgščių kiekį ir jos dažymui netinka tradicinės dažymo sistemos. Raudonmedžio paviršių būtina padengti rūgštis neutralizuojančiu sluoksniu. Be to Lietuvą pasiekia daug meranti rūšies medienos, kuri netinka langų gamybai. Langams gaminti naudojamos meranti medienos tūrio masė turi būti didesnė nei 400 kg/m3, o MERANTI mediena, kurios tūrio masė mažesnė nei 400 kg/m3 yra netinkama langams gaminti. Kai kurie medinių langų gamintojai į tai nekreipia dėmesio.

Jeigu pasirinkote medinius langus iš ąžuolo, tai būtinai pasidomėkite kaip suklijuotas tašas. Yra atvejų, kad ąžuolinius medinius langus gamina iš tokio tašo, kuriame ąžuolas yra tik išorinėse jo pusėse, o per vidurį įklijuotas pušinis. Kadangi ąžuolo ir pušies vandens įgeriamumo savybės skiriasi, tai laikui bėgant laikui toks tašas atsisluoksniuos.

MEGRAME MEDIS čia tikrai netaupo ir naudoja tik aukščiausios rūšies medieną. Savo sandėliuose nuolatos laikome rinktinės MERANTI medienos, ištisinės pušies, dygiuotos pušies, bei ąžuolo medienos.

Medinius langus gaminame iš 3 sluoksnių klijuotos medienos tašo. Vandens nepraleidžiančių bet laidžių orui klijų pagalba 3 medienos sluoksniai suklijuojami taip, kad greta esančių medienos sluoksnių rievių kryptys nesutaptų. Iš taip suklijuoto tašo pagaminti langai neišsikraipys. Klijuota mediena yra 80% patvaresnė išorės poveikiams ir 40% stabilesnė nei medžio masyvas.


Lango profilis

Teisingai suprojektuotas lango profilis tiesiogiai įtakoja medinio lango tarnavimo laiką. Daugelis dar atsimena sovietinio tipo langą, per kurį ir vėjai švilpia ir atidaryti neįmanoma. Renkantis profilį yra labai svarbus jo pagaminimo tikslumas. Ypatingai didelę reikšmę turi rėmų kampinių mazgų  sunėrimo išpildymas. Dygis ir lizdas turi idealiai atitikti vienas kitą, kad sunėrus sujungime klijų liktų nei per daug nei per mažai. Nuo to priklauso lango ilgaamžiškumas, nes būtent kampai patiria didžiausias apkrovas ir problemos kyla būtent ten. Todėl mes įsigijome pasaulyje pripažinto įrengimų gamintojo Weinig staklyną, bei Leitz pjovimo galvų komplektą. Pirkdami šias technologijas nusipirkome ir patį moderniausią šiuo metu rinkoje esantį SOFTLINE profilį. Švelnūs užapvalinimai ne tik gražūs akiai, bet ir žymiai funkcionalesni, nes vanduo lengviau nuteka, o dažoma briauna  tolygiau pasidengia dažais.

mediniai-langai-padengimas
Paviršiaus padengimas

Mediena natūrali organinė medžiaga. Ją neigiamai veikia saulė, vėjas, nešiojantis kietąsias dulkių daleles bei pastoviai šlifuojantis lango paviršių, lietus, drėgmė, kruša, šaltis, karštis. Todėl labai svarbu yra tinkamai apdoroti medienos paviršių. Dažymo sistemų kūrėjai jau daugiau kaip 50 metų pluša laboratorijose vis tobulindami technologijas. Šiandien iš Europos rinkos jau beveik išstumtos poliuretaninės, alkidinės, aliejinės dažymo sistemos. Stambiausi dažų bei lakų gamintojai siūlo akrilines, vandeniu skiedžiamas dažų sistemas, kurios yra gerokai elastingesnės už visas iki šiol naudotas. Šiuolaikiniai dažai ir lakai, naudojami langams yra elastingi, laikui bėgant netrūkinėja, bei nesilupa. Na rodos tuo viskas ir pasakyta, nusiperki akrilinių dažų, nudažai langus ir problemų kaip nebūta. Deja, deja. Mūsų kompanija keturis metus derino ir lygino siūlomas dažymo technologijas, kol pasiekė tikrai aukštą dažymo kokybę. Bendradarbiaudama su viena seniausių bei stambiausių Vokietijos dažų gamintoja – REMMERS, MEGRAME MEDIS  siūlo bene plačiausią spalvų bei lakų spektrą, ir vienintelė Lietuvoje suteikia savo gaminiams ilgiausias garantijas. Kiekvienas klientas yra supažindinamas su dažų priežiūros priemonėmis kurios prailgina dažų tarnavimo laiką dvigubai. Taigi keli patarimai į ką reikėtų atkreipti dėmesį, perkant medinius langus ir duris. Visų pirma būtina sužinoti kokios šalies gamintojo dažais ir impregnavimo priemonėmis yra apdorotas langų ir durų paviršius, nes nepriklausomose laboratorijose atlikti Baltijos šalims tiekiamų įvairių dažų tiekėjų testai parodė, kad dažnai tai yra žymai prastesnis produktas nei tuo pačiu vardu parduodamas vakarų Europos šalims. Antra – garantija, kurią suteikia langų gamintojas savo gaminio dažytam paviršiui.


Apkaustai ir vyriai

Vis didėjanti konkurencija Lietuvos langų rinkoje verčia gamintojus mažinti gaminių kainas. Bet reikia turėti omenyje, kad nepagrįstai maža kaina gali būti pasiekta gaminio kokybės sąskaita. Kai kurie gamintojai, norėdami sumažinti kainą, naudoja pigius langų apkaustus bei vyrius, pagamintus Kinijoje. Kinietiški vyriai - nepatavarūs, jie greitai sudyla. Todėl pirkdami medinius langus būtinai pasidomėkite ir furnitūra. MEGRAME MEDIS naudoja  pasaulyje žinomos Vokietijos įmonių grupės GRETSCH-UNITAS langų ir durų furnitūrą, kurią importuoja tiesiai iš gamyklos Vokietijoje. Langų vyriai saugūs ir patvarūs, padengti ypač patikima FerGuard antikorozine danga.


Montažas

Kokybiškų, šilumos nepraleidžiančių langų patikimumas bei jų nepriekaištingo tarnavimo laikas didžiąja dalimi priklauso nuo to, kaip jie yra sumontuoti, ar tinkamai parinktos ir ar kokybiškos sandarinimo medžiagos, ar profesionaliai ir kruopščiai atlikti darbai. Sunku patikėti, kad greito uždarbio siekiančios ir trumpam įsteigtos bendrovės skirs reikiamą dėmesį langų montažui. Pigios, nekokybiškos langų sandarinimo medžiagos, neprofesionalus montuotojų darbas tampa šaltų, pelijančių, sunkiai varstomų ir rasojančių langų priežastimi.

Atrodytų, kad įstatyti langą yra labai paprasta - paėmei langą, įkišai į angą, užpūtei montavimo putomis, kurių mūsų parduotuvėse apstu ir baigta. Tikrai taip nėra. Pastaruoju metu daug teko bendrauti su Vokietijos Rosenheimo instituto (Vokietijos institutas nagrinėjantis langų konstrukcijas bei komponentus) specialistais, kurių padedami mes išleidome langų montažo vadovą. Jame smulkiai išdėstyti lango montavimo teoriniai bei praktiniai principai, įvairių medžiagų tarpusavio suderinamumas, matmenų tolerancijos ir t.t.

Reikia paminėti, kad gero ir kokybiško lango pradžia yra teisingi jo matmenys. Kompanijos, kuriose išmatavimo darbus atlieka ne savo darbą išmanantys specialistai, o bet kas, kas moka naudotis paprasta liniuote, yra pasmerktos daryti klaidas, dėl kurių vėliau kenčia klientas. Patarčiau būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kas pas jus matuoja angas, kokias naudoja tam priemones. Jeigu gerai pagamintas langas bus tiesiog įkištas į angą ir apipūstas putomis iš Gariūnų, tai tikrai nėra jokios garantijos, kad jis tarnaus Jums ilgus metus.

Į mus dažnai kreipiasi žmonės, kurie atsiradus bėdoms nebegali prisišaukti gamintojų, o kai kada net ir neberanda jų. Žinoma stengiamės padėti, tačiau dažnai problemos būna tokios didelės, kad belieka vienintelė išeitis – keisti langus. Jei firma, kurioje nusprendėte įsigyti medinius langus ar duris, nė vienu žodeliu neužsiminė apie tinkamą gaminio eksploataciją, dažyto paviršiaus priežiūrą, tai galima daryti išvadą, kad jai rūpi tik jūsų pinigai, o vėliau - verskis kaip išmanai.

Todėl, renkantis medinių langų gamintoją ar pardavėją, patariame kritiškai įvertinti visas reklamas, viliojančias pirkėjus ypač patraukliomis žemomis kainomis ir pažvelgti giliau į pačio produkto bei aptarnavimo kokybę. Maža gaminio kaina gaunama kokybės sąskaita. Todėl prieš nuspręsdami būtinai įvertinkite kainos ir kokybės santykį.

MEGRAME MEDIS tikrai daug investuoja į darbuotojų apmokymą, bei naudoja aukštos kokybės žaliavas, nuo kurių priklauso medinio langų ir durų kokybė.

megrame-logo

UAB "Megrame medis"
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.megramemedis.lt


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 26 balsai )
 

Komentarai 

 
#10 Adan 2024-06-11 14:56
Excellent weblog here! Additionally your site loads up fast!

What web host are you using? Can I am getting your affiliate link to your host?
I want my website loaded up as fast as yours lol

Also visit my homepage :: เว็บความรู้: https://www.divephotoguide.com/user/inmetering
Cituoti
 
 
#9 Stephan 2024-06-11 04:20
Hola amigos, busco рara mi herrmana urgente un medicamento ԛue ѕe llama CAPECITABINA, ΝO SE SI USTΕƊЕS LO TIΕNEN

my рage Xeloda barato durango: http://www.ukr-inform.com/user/value58stick/
Cituoti
 
 
#8 Cliff 2024-01-11 15:03
I got this web page from my friend who shared with me about this web site and now this time I am visiting this web page and reading very informative articles or reviews here.


My web page :: เว็บความรู้: https://knowyourmeme.com/users/bendetacom
Cituoti
 
 
#7 Juli 2023-09-18 05:04
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I don't know who you are but definitely
you are going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!


My web blog; Verkaufsanzeige für montelukast 5 mg in Marokko: https://xn--2q1b16pbvaa76zkso.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=43898
Cituoti
 
 
#6 Georgetta 2022-12-30 16:24
Hi there! I could have sworn I've been to this blog before but after checking through some of
the post I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely happy
I found it and I'll be book-marking and checking back often!

my webpage :: sweetbonanza slot: https://diigo.com/0qwnnv
Cituoti
 
 
#5 Conrad 2022-10-02 17:49
Tube Porn Pansiyon HD XXX Videos: https://topkapper.ru/community/profile/antonionfu16013 Seks Videoları: 'Itaatkar' 2275 videolar.
Yaramaz, Amatörler, Yüksek çözünürlük, Anne, Itaatkar,
Sert, Meme Ücretsiz Porno.
Cituoti
 
 
#4 Hermine 2022-09-19 20:54
Etiket: Baba Porno Hikayeleri Oğullarım Beni Çook İyi Tatmin Ediyor Merhaba ben İstanbul’dan Selin. Eşimle mutlu bir evliliğimiz vardı.
İki yakışıklı oğlumuz oldu. 17 yaşındaki.my web page Starland Vocal Band Afternoon Delight: https://southpointacademy.org/forums/users/renaclaflin2/
Cituoti
 
 
#3 Adriana 2022-09-19 12:55
Everything is very open with a precise clarification of the
challenges. It was truly informative. Your website is very
useful. Thank you for sharing!

Feel free to surf to my web-site: результаты продвижения сайта: https://topxbases.blogspot.com/
Cituoti
 
 
#2 Augustus 2022-09-06 11:40
These arre really wonderful ideas in on the topic of
blogging. You have touched some fastidious factors here. Anyy way keep up wrinting.

web site: http://www.gospel.shemezaclouds.com/groups/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d1%8c%d1%8f-n44-%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%87%d0%ba%d1%83-%d0%b2%d1%8b%d0%b8%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%8c-%d0%b2-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%ba/
Cituoti
 
 
#1 Demetrius 2021-07-06 22:47
My partfner and I stumbled over hefe oming from a different page and thought I should chehk things out.
I likle what I seee so now i'm following you.
Look forsard to finding out about your web page for a second time.

Betting shop betting web page: https://www.india77.com/user/profile/842219 taruhan pertandingan
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis