Atnaujinta Antradienis, 30 Lapkritis 2010 12:34
radiatoriusPrieš atliekant ypač nešvarius darbus (griovimas, tinkavimas ir pan.), pagal galimybę kaip galima anksčiau (jei norime išsaugoti radiatorius tokiame pat stovyje), reikia juos numontuoti. Pastebėjome, kad daugeliu atvejų niekas nenori tokio darbo atlikti (dažytojai – todėl, kad tai „ne jų darbas“, santechniko, atrodytų, neverta dėl to kviesti), todėl darbą stengiamasi atlikti radiatorių nenuėmus. Galutinis rezultatas tokiu atveju būna tikrai ne pats geriausias.

Jei darbai vyksta bute, tuomet laiptinėje yra šildymo sistemos paduodamojo ir grįžtamojo srauto vandens atšakos į butą. Ant šių atšakų yra sklendės, kurias užsukus uždarome buto šildymo sistemą. Jei šių sklendžių nėra, tuomet gal ir neverta daugiau vargintis (nes tuomet reikėtų nuleisti vandenį iš visų butų šildymo sistemų, esančių virš buto, prieš tai užsukus laiptinės šildymo sistemos sklendes).Tai atlikus, galime nuleisti vandenį iš radiatorių per nuorinimo vožtuvus (geriausia, jei yra ir vožtuvas kuo žemiau prie grindų – tuomet jį ir reikėtų naudoti).

Kai vanduo jau nebėga per vožtuvus, galime atsargiai atsukti vamzdžių sujungimus su radiatoriumi. Kai vanduo jau nebėgs per vieno radiatoriaus pajungimą su vamzdžiais, galėsite ramiai nuimti visus radiatorius. Būtina apvynioti lipnia juosta ar kaip kitaip izoliuoti atvirus radiatoriaus pajungimus, kad į vamzdžius nepatektų dulkės ir statybinės šiukšlės

Atlikus visus norimus apdailos darbus, reikia sumontuoti visus radiatorius atgal (ar pakeisti juos naujais). Suveržus pajungimus (vamzdžių - su radiatoriumi), galite po truputį atsukti sklendes (geriausia vien paduodamojo srauto) į buto šildymo sistemą – reikia stebėti, ar niekur nepradeda lašėti vanduo. Jei viskas tvarkoje, sveikinu, jums pavykoJ. Dabar galite drąsiai iki galo atsukti sklendes ir pradėti radiatorių nuorinimą per nuorinimo vožtuvus.


Paskelbė NTmeistrai.lt - visi meistrai vienoje vietoje: santechnikai, elektrikai, staliai, apdailininkai, dažytojai, tinkuotojai, betonuotojai ir kt.

Susiję straipsniai:

Nėra susijusių straipsniųĮvertinkite šį straipsnį: 

( 11 balsai )
 

Komentarai 

 
#1 AURINETA 2012-07-04 17:53
www.aurineta.lt
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis