Susimaišome tapetavimo klijus – taupymo sumetimais galime juos susimaišyti dviejuose induose: viename inde tirštesnius pagal klijų ir vandens santykio rekomendacijas (naudosime tapetams ištepti), kitame – šiek tiek skystesnius (naudosime sienai ištepti).
Naudodami ilgą spiritinį gulsčiuką (geriausia 2 m ilgio), sienoje prie lango, pieštuku pasižymime tiksliai vertikalią liniją. Atstumas nuo šios linijos iki gretimos sienos – kokiais 5 cm mažesnis nei tapeto plotis – niekada nepatartina pradėti nuo kampo, nes dažniausiai kampai nebūna tikslūs. Išsimatuojame sienos aukštį nuo grindų iki lubų ir atkerpame tapeto juostą, maždaug 2 cm ilgesnę nei pamatuotas aukštis – vėliau, kai priklijuosime ant sienos, atpjausime tiksliai.
Kitoje juostos pusėje pieštuku pasižymime, kuriuo galu klijuosime į viršų ir ištiesiame tapetą ant tapetavimo stalo (ar panašaus švaraus paviršiaus). Specialiu šepečiu sutepame vidinę pusę klijais ir atsargiai užlankstome galus iš abiejų pusių taip, kad vieną galą atlenkus ir uždėjus ant sienos viršutinės dalies, galėtume atlenkti kitą galą. Taip sulankstytą tapetą galime palikti kuriam laikui išmirkti (atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas). Dabar drėgnu švariu skudurėliu galime nusivalyti tapetavimo stalą (kad klijai neišteptų sekančio tapeto gerosios pusės). Taip galime pasiruošti keletą juostų – ne per daug, kad užtepti klijai ant tapetų nepradėtų džiūti.
Skystesniu klijų mišiniu (naudodami klijų tepimo šepetį) ištepame sieną – geriausia vienai juostai (tik tiek kad siena sudrėktų). Imame paruoštą juostą, atlenkiame viršutinį tapeto galą, priglaužiame jį (šiek tiek užlenkiant galą – užleidžiant daugiau nei reikia) į kampą tarp sienos ir lubų, o šoną tiksliai prileidžiame prie pažymėtos linijos (svarbu, kad per visą juostos ilgį šonas sutaptų su šia linija). Specialiu tapetavimo šepečiu iš viršaus į apačią ir iš vidurio į šonus braukdami per išorinę tapeto pusę tolygiai prispaudžiame tapetą prie sienos – svarbu, kad jokiu būdu nepadarytume raukšlių (jei taip atsitiko, tapetą atkeliame nuo sienos, keldami iš apačios į viršų iki susidariusios raukšlės). Viršutinę pusę priklijavę, atlenkiame apatinį tapeto galą ir taip pat priglaudžiame prie sienos. Dabar galime tiksliai atlenkti viršutinį tapeto galą ir plačia glaistykle prispausti į patį kampą. Aštriu statybiniu peiliu, atpjauname nereikalingą juostos galą (jei reikia, tapeto galą dar papildomai patepame klijais). Taip pat tai atliekame su šonu, užeinančiu ant gretimos sienos (tik nepjauname į kampą, o prispaudžiame prie sienos). Pirmoji juosta turėtų atrodyti panašiai kaip paveikslėlyje.
Sekančią juostą klijuodami, kraštą glaudžiame prie jau priklijuoto tapeto krašto – svarbu, kad nepersidengtų. Jei tapetas raštuotas – būtina suderinti raštus (jau atsimatuodami juostą, turime į tai atsižvelgti ir, priklausomai nuo rašto, atkirpti kiek reikia). Beje, jei matome, kad kur nors šiek tiek tapeto kraštas užlipo ant kito – galime jį atsargiai pastumti rankomis (prispaudžiame abu delnus prie tapeto ir stumiame – rankos, savaime aišku, turi būti švarios). Svarbu, kad tapeto viršus ir apačia gerai prisiklijuotų (jei apačioje po to bus tvirtinami plintusai, tada ne tiek svarbu), nes paprastai tapetai pirmiausia nuo galų atšoka.
Tapetuojant, kaip ir dažant, svarbu dirbti atsisukus į langą – darbo metu geriau matosi bet kokie netikslumai, kuriuos galima ištaisyti.
Paskelbė NTmeistrai.lt - visi meistrai vienoje vietoje: santechnikai, elektrikai, staliai, apdailininkai, tinkuotojai, betonuotojai ir kt.
Susiję straipsniai:
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarai
writing service us dissertation writing service should i hire a resume writing service
who has the best essay writing service psychology essay writing service uk best essay writing service yahoo answers
writing a compare and contrast essay essay writer help is essay writing service legal
essay writer websites birdie essay writer can someone write a song for me do my essay reviews