Šiame straipsnyje UAB "Intornas" pateikia dažniausiai pasitaikančius klausimus bei atsakymus į juos apie balkonų stiklinimą: ką reikėtų žinoti, renkantis, berėmė ir rėminė sistemos
Į ką žmogus turėtų atsižvelgti nutaręs stiklinti balkoną? Kaip jam pasirinkti tinkamiausią variantą?
Šiuo metu yra trys stiklinimo būdai:
- rėminė aliuminio-stiklo konstrukcija,
- berėmė aliuminio-stiklo,
- įstiklinimas plastikinių profilių sistema (su stiklo paketais).
Pastarasis būdas, nors ir labai paplitęs sostinėje, tačiau konstruktorių buvo kuriamas išimtinai langams, o ne balkonams. Pirmiausia todėl, kad yra „šiltos‘ konstrukcijos, ypatingai sandarus, ko iš esmės balkonui visai nereikia, nes jame pastoviai susiduria šiltas ir šaltas oras, suformuodamas drėgmę, aprasojusius ar apšalusius stiklus ir pelėsį. Šiuo atveju, netgi ne tokias sandarias sistemas kaip aliuminio-stiklo, mes vis tiek rekomenduojame kiek galima dažniau praverti, kad patalpa vėdintųsi. Antra priežastis, tai praktiškumas. Daugelis balkonų yra siauri, o atidarius masyvią varčią – vietos visai nelieka. Trečia – išvaizda. Pripažinkite, dideli ir masyvūs plastikinio balkono rėmai atrodo gremėzdiškai. Šią sistemą rekomenduotume tiems, kas ruošiasi iš balkono padaryti kambarį – apsišiltinti lubas, sienas, atramą ir.. pasistatyti radiatorių, tam kad nesikauptų drėgmė, pelėsis.
Lygint rėminę ir berėmę sistemas, tai kažkuria prasme lygint praktiškumą ir grožį. Rėminė – tai patikima, išbaigta sistema, kurioje pasirūpinta kiekviena smulkmena, berėmė – architektų pamėgta už modernumą, vizualinį lengvumą ir.. kuo daugiau stiklo.
Taigi, kurią sistemą rinktis? Turbūt, skonio ir prioriteto klausimas..
Berėmė balkonų stiklinimo sistema. Iš ko ji sudaryta, kaip įrengiama? Kokie jos privalumai? Kokių variantų būna (gal įvairiai atsidarančių ir pan.)? Kokiais atvejais nereikėtų rinktis berėmės sistemos?
Berėmės balkonų stiklinimo sistemos būna dviejų tipų: stumdomos – atveriamos ir tik stumdomos. Abiejų konstrukcijų medžiagos ir veikimo principas panašūs: aliuminio rėmas ir jame stumdomi ant ratukų 6-8 mm grūdinti stiklai. Stumdoma-varstoma sistemos konstrukcija turi specialius mechanizmus, leidžiančius ją varstyti bei užfiksuoti, kad iš išorės jie nebūtų atidaromi. Šios sistemos pranašumai prieš kitą: galimybė varstyti, tuo pačiu ir lengviau valyti stiklus; užblokuotas atidarymas iš išorės; pilnas balkono atidarymas ( 100%). Minusai: sudėtingesnis atidarymas; kaina 1,5 – 2 kartus didesnė. Stumdoma sistema yra populiaresnė, nes patraukli savo kaina bei paprastumu. Stiklai joje išdėstyti šachmatiškai, kas leidžia ją atidaryti bet kurioje vietoje, bet ne daugiau kaip 50%. Ji sandaresnė. Stiklus galima išsiimti, tačiau mes patariame juos valyti įstatytus su šluotele, kadangi grūdintas stiklas yra sunkus bei išimti jį pakankamai sudėtinga. Ši sistema neturi spynelių.
Rėminė balkonų stiklinimo sistema. Iš ko sudaryta, kaip įrengiama? Kokie pliusai ir minusai?
Rėminis balkonų stiklinimas – populiariausias stiklinimo būdas. Tai stumdoma aliuminio profilių sistema „Provedal“, sukurta Vokietijos firmos „Reinolds“ konstruktorių, plačiai paplitusi Europos šalyse ir nuo 2006 metų sausio mėnesio pradėta naudoti UAB „
Varstoma ir stumdomoji rėminė stiklinimo sistema. Kuo jos skiriasi, kaip kiekviena atrodo, kaip įrengiama? Kuri pranašesnė ir kodėl?
Praktiškiausia sistema balkone – stumdoma sistema. Varstomas siūlome daryti siauras šonines angas, balkoną einantį lanku.
Iš kokios medžiagos gaminami rėmai? Kokie jie būna? (Ar tik standartiniai?)
Visos sudedamosios gaminio detalės yra iš aliuminio, išskyrus furnitūrą ( gumos, ratukai, spynelės). Standartinės gaminio spalvos yra balta ( RAL 9016) ir sidabrinė ( RAL 9006), tačiau užsakovui pageidaujant galima nudažyti bet kokia spalva.
Kuri sistema labiau sulaiko šilumą balkono viduje?
Tiek viena, tiek kita sistema yra sandari, tačiau „šalto“ profilio ( nėra kamerų, termotiltelių). Šiluma yra taupoma tuo būdu, kad vėjas nepučia tiesiogiai į langus. Ypatingai tai jaučiama, jei langas yra senas, nesandarus arba nekokybiškai sumontuotas. Užsakovų teigimu, temperatūra jų kambaryje įsistiklinus balkoną pakilo nuo 2 iki 7.
Dabar dauguma itin kreipia dėmesį į namų saugumą, tad kuri sistema saugiausia?
Tiek į rėminę, tiek į berėmę-atveriamą patekti iš išorės galima tik išdaužus stiklą. Tuo tarpu, berėmė stumdoma sistema nei spynelių, nei kitokios apsaugos neturi.
Ar stiklinimo sistemos kaip nors dekoruojamos? Kaip?
Pagal užsakovo pageidavimą yra galimybė dekoruoti stiklą.
Kaip vyksta užsakymo ir gaminimo procesas? (Važiuojate į užsakovo namus, matuojate? Kaip parenkate tinkamiausią variantą? ir t. t.).
Mūsų kvalifikuotas specialistas užsakovo namuose padės surasti optimalų sprendimą tarp užsakovo norų ir mūsų galimybių. Atsižvelgdami į balkono matmenis, pasiūlysim tokią konstrukciją, kad patenkinti užsakovo lūkesčius – erdvesnio, šviesesnio ar saugesnio balkono.
Per kiek laiko įstiklinamas balkonas? Tarkim, pasirinkus berėmę sistemą, rėminę varstomąją, rėminę stumdomąją? Nuo kokių dalykų dar priklauso darbo trukmė ir sudėtingumas?
Kuri sistema pagaminama ir sumontuojama sudėtingiausiai?
Darbų atlikimo terminas priklauso nuo konstrukcijos sudėtingumo. Jei užsakovas pageidauja nestandartinės spalvos, grūdinto stiklo – tai procesas šiuo metu gali užtrukti iki poros savaičių. Standartiniam balkonui užtenka savaitės. Pats montavimo procesas trunka nuo 1,5 iki visos darbo dienos.
Ar suteikiama garantija? Kuriam laikui?
Garantija suteikiama 5 metams.
Kuri stiklinimo sistema brangiausia, pigiausia?
Rėminės ir berėmės stumdomos sistemos kaina skiriasi nežymiai. Berėmės stumdomos-atveriamos kaina 1,5-2 kartais brangesnė.
Jūsų interneto puslapyje prie rėminės stiklinimo konstrukcijos yra prierašas „ekologiškas gaminys“. Ar turima omenyje, kad ši konstrukcija ekologiška? Pagaminta iš ekologiškų medžiagų? O kitos?
Aliuminio-stiklo konstrukcijos laikomos ekologiškos dėl aliuminio savybių. Šį metalą galima perdirbti ir panaudoti naujuose gaminiuose neribotai , metalo savybės ir kokybė išlieka tokios pat. Be to, perlydymo procese prarandama tik keletas procentų aliuminio. Po perdirbimo ciklo likęs aliuminis grįžta į gamtą aliuminio oksido forma – tokia, kokia natūraliai egzistuoja gamtoje. Perdirbimo procese sunaudojama energija sudaro 5 procentus visos energijos, reikalingos pirminio metalo gamybai. Pastaruoju metu perdirbtas (antrinis) aliuminis sudaro apie 25% viso sunaudojamo aliuminio pasaulyje.
Ar užsakovai pageidauja nestandartinių stiklinimo būdų? Kokių? Ar įgyvendinate tokius užsakymus?
Įsibėgėjus naujoms namu statyboms, atsirado ir nestandartinių išmatavimų balkonų. Tačiau mūsų konstrukcijos galimybės leidžia prisitaikyti prie užsakovo pageidavimų išlaikant visus saugumo reikalavimus. Į kiekvieną užsakovą žiūrim individualiai ir prisitaikom prie jo įpročių ( gal užsakovas mėgsta gėles – ieškom būdų pritvirtinti jas; gal nori, kad nesimatytu balkono turinys – siūlome matinius, tonuotus stiklus ir t.t.).
Gal patartumėt, kaip apdailinti įstiklinto balkono vidų? Kokia medžiaga tinkamiausia sienoms? Ar atliekate apdailos darbus? Jei taip, kokius?
UAB „Intornas“ jau 10 metu specializuojasi balkonų gamyboje ir montavime. Tai yra mūsų pagrindinė veikla. Vidinei balkonų apdailai siūlome tik plastikines dailylentes. Juolab, kad šiuo metu rinkoje esant tiek daug pasirinkimo apdailos medžiagų, ir žinant daugelio užsakovų išmonę, būtų nustebinti netgi profesionalai. Kas liečia balkono išorę, tai stengiamės pasirūpinti viskuo, kad užsakovui nereiktų rizikuoti savo sveikata. Priklausomai nuo to, kokia yra atrama, mes galime ją pašalinti, uždengti profiliuota skarda arba pasiūlyti savo konstrukcija, su pageidaujamu stiklu.
Ką reikėtų daryti pirmiausia – ar atlikti vidaus apdailą, ar įstiklinti balkoną? Kodėl?
Visada rekomenduojame vidinę apdailą daryti jau įstiklinus balkoną, kadangi tuomet galima gražiai priglausti prie rėmo apdailines medžiagas: dailylentes, grindų plyteles ir t.t.
Jeigu yra sena stiklinimo sistema, ar užsakovas ją turi išsiimti pats, ar Jūs išimate ir išvežate?
Užsakovui pageidaujant senus rėmus demontuojam ir išvežam.
Ar važiuojate stiklinti ir į kitus miestus?
Dirbame visoje Lietuvoje. Taip pat turime partnerius įvairiuose miestuose: Klaipėdoje, Mažeikiuose, Druskininkuose, Ukmergėje, Kėdainiuose. Mūsų atstovybė yra Kaune ir Vilniuje.
Jeigu balkone įrengtos grotos, ar yra galimybė jas palikti stiklinant balkoną? Kokią stiklinimo sistemą tokiu atveju geriausia rinktis?
Užsakovui pageidaujant grotas galime palikti. Tokiu atveju, iš pradžių nuimame grotas, sumontuojame balkoną ir vėl privirinam grotas.
Ar įmanoma dėti tonuotą stiklą?
Rekomenduojame viršutinę balkono dalį su skaidriais stiklais, kad netemdytų kambario. Apatinės dalies stiklai gali būti tonuoti, matiniai, laminuoti.
Ar esant labai stipriam lietui, pūgai ar pan. balkono vidus yra visiškai apsaugotas? Jei norima, kad jis būtų kaip įmanoma labiau sandarus, gal vertėtų rinktis papildomų medžiagų ar pan.? (Skaičiau, kad tokiu atveju naudojamos papildomos tarpinės – ar tai tiesa? Kaip ir kur jos montuojamos?)
Stumdomai-atveriamai sistemai galime pasiūlyti papildomas tarpines. Tuo tarpu, kitos mūsų sistemos pakankamai sandarios ir papildomų priemonių nereikalauja.
Žmones dažnai domina praktiški dalykai – kiek stiklinimo sistema apsaugo nuo triukšmo?
Triukšmą patalpoje sumažina iki 25%.
UAB "Intornas"
Mob. +370 676 36255
Fax. 37 47 81 92
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.balkonai.lt
Trumpai apie UAB „Intornas“
UAB „
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarai