PDF Spausdinti El. paštas

Kodėl perdeginėja lemputės  

(26740 lankytojai)

Atnaujinta Pirmadienis, 29 Lapkritis 2010 12:59
elektros-lemputeLempučių perdeginėjimas nereiškia, kad kažkas blogai su jūsų buto ar namo elektros instaliacija. Ši problema egzistuoja jau daugelį metų. Jei elektros instaliacijoje būtų kokie nors gedimai, pirmiausia suveiktų automatinis saugiklis.

Yra kelios priežastys, kodėl taip atsitinka. Pirmiausia, dažniausiai pasitaikanti – pigios lemputės. Pigiose lemputėse esantys elementai yra daug plonesni ir bet kokie, net mažiausi viršįtampiai (įtampos padidėjimai), paprasčiausiai perdegina jas. Visada stenkitės pirkti tik brangesnes, aukštesnės kokybės lemputės – taip paprasčiausiai ilgame laikotarpyje pigiau.

Per laisvas sujungimas lempos laikyklyje (kontaktuose) – taip pat gali būti priežastis. Jei sujungimas nėra tvirtas, toje vietoje gali susidaryti elektros lankas (kibirkščiavimas) – elektros srovės peršokimas tarp kontaktų. Kai taip atsitinka, laikiklis kaista daugiau nei gali atlaikyti lemputė – to pasekoje perdega. Tai akivaizdžiai matosi – išsukus lemputę, kontaktai gali būti pajuodę. Taip pat kartais to priežastis - jei jungiklyje sujungimas per laisvas, tačiau jau mažiau tikėtina.

Kai lemputė perdega, 99% tikimybė, kad automatinis saugiklis suveiks. Taip atsitinka todėl, kad prieš perdegant lemputei, siūlelis įkaista labai stipriai, ima lydytis ir suplonėja. Ir prieš pat perdegant lemputei, akimirksniui siūlelio varža sumažėja iki minimumo – tai sukelia įtampos padidėjimą ir automatinis saugiklis suveikia.

Faktai (iš praktikos):

  1. įtampos padidėjimas 5 % sumažina lemputės tarnavimo laiką 50 % - galimas daiktas, kad gyvenantiems arčiau elektros skirstymo pastotės, lemputės greičiau perdeginėja (daugiau aktualu indvididualių namų gyvenvietėse – elektra keliau ja didesnius atstumus);
  2. lemputės, montuojamos prietaisuose konusu į apačią (šviesa nukreipta į lubas) tarnavimo laikas sutrumpėja taip pat 50%, lyginant su tomis, kurių šviesa nukreipiama į grindis.

Prieš pradėdami darbus su elektra, įsitikinkite, kad atjungėte srovės maitinimo šaltinį!


Paskelbė NTmeistrai.lt - visi meistrai vienoje vietoje: santechnikai, elektrikai, staliai, apdailininkai, dažytojai, tinkuotojai, betonuotojai ir kt.

Panašūs straipsniai:


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 10 balsai )
 

Komentarai 

 
#2 Dainius 2016-01-19 08:19
www.imoniuteisininkas.lt visos teisinės paslaugos įmonėms ir ne tik. Įmonių teisinių problemų sprendimai.
Cituoti
 
 
#1 Pagelbėja diodai 2015-01-26 12:06
Tiesiog diodų tiltelis pailgina lemputes gyvavomo laiką.
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis