
Yra kelios priežastys, kodėl taip atsitinka. Pirmiausia, dažniausiai pasitaikanti – pigios lemputės. Pigiose lemputėse esantys elementai yra daug plonesni ir bet kokie, net mažiausi viršįtampiai (įtampos padidėjimai), paprasčiausiai perdegina jas. Visada stenkitės pirkti tik brangesnes, aukštesnės kokybės lemputės – taip paprasčiausiai ilgame laikotarpyje pigiau.
Per laisvas sujungimas lempos laikyklyje (kontaktuose) – taip pat gali būti priežastis. Jei sujungimas nėra tvirtas, toje vietoje gali susidaryti elektros lankas (kibirkščiavimas) – elektros srovės peršokimas tarp kontaktų. Kai taip atsitinka, laikiklis kaista daugiau nei gali atlaikyti lemputė – to pasekoje perdega. Tai akivaizdžiai matosi – išsukus lemputę, kontaktai gali būti pajuodę. Taip pat kartais to priežastis - jei jungiklyje sujungimas per laisvas, tačiau jau mažiau tikėtina.
Kai lemputė perdega, 99% tikimybė, kad automatinis saugiklis suveiks. Taip atsitinka todėl, kad prieš perdegant lemputei, siūlelis įkaista labai stipriai, ima lydytis ir suplonėja. Ir prieš pat perdegant lemputei, akimirksniui siūlelio varža sumažėja iki minimumo – tai sukelia įtampos padidėjimą ir automatinis saugiklis suveikia.
Faktai (iš praktikos):
- įtampos padidėjimas 5 % sumažina lemputės tarnavimo laiką 50 % - galimas daiktas, kad gyvenantiems arčiau elektros skirstymo pastotės, lemputės greičiau perdeginėja (daugiau aktualu indvididualių namų gyvenvietėse – elektra keliau ja didesnius atstumus);
- lemputės, montuojamos prietaisuose konusu į apačią (šviesa nukreipta į lubas) tarnavimo laikas sutrumpėja taip pat 50%, lyginant su tomis, kurių šviesa nukreipiama į grindis.
Prieš pradėdami darbus su elektra, įsitikinkite, kad atjungėte srovės maitinimo šaltinį!
Paskelbė NTmeistrai.lt - visi meistrai vienoje vietoje: santechnikai, elektrikai, staliai, apdailininkai, dažytojai, tinkuotojai, betonuotojai ir kt.
Panašūs straipsniai:
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarai