PDF Spausdinti El. paštas

Plytelių klijavimas - Mira  

(27726 lankytojai)

Atnaujinta Šeštadienis, 23 Sausis 2010 12:20
plyteliu-klijavimas-mira

Pagrindiniai darbo etapai yra šie:  planavimas, paruošimas, klijavimas, tarpų užpildymas, priežiūra

Paruošimas. "Gera pradžia - pusė darbo". Taip galima pasakyti apie visas darbo pakopas - pradedant darbų planavimu ir baigiant plovimo bei valymo darbais. Gerai suplanuokite darbus drėgnose patalpose. Patikrinkite, ar gerai paruošti paviršiai ir ar jie nuvalyti nuo dulkių, nešvarumų ar riebalų.

Plyšius ir atplaišas būtina sutaisyti ir užglaistyti. Paviršių reikia gruntuoti tam, kad būtų užtikrintas geresnis sukibimas vėlesniam hidroizoliavimui arba plytelių klijavimui. Drėgnose patalpose paviršiai, prieš plytelių klijavimą, pirmiausia yra hidroizoliuojami.

Klijavimas. Kada yra ruošiamasi plytelių klijavimui, paviršius, plytelių dydis, taip pat jų atvirkštinė pusė apsprendžia panaudojamų klijų tipą ir kiekį. Keramikinėms plytelėms su lygiu klijuojamuoju paviršiumi reikia mažiau klijų nei toms, kurių paviršiuje yra grioveliai.

Plytelių tarpų užpildai. Užbaigus klijuoti plyteles, užpildomi tarpai tarp jų. Užpildas pasirenkamas atsižvelgiant į plytelių ar klinkerio plytelių tipą ir tarpų dydį.Užpildas priklauso nuo plytelių arba klinkerio savybių.

Plytelių priežiūra. Užbaigus darbus, plytelių paviršių reikia nuvalyti.

teisingai-plyteles-ant-sienuKaip teisingai priklijuoti plyteles ant sienų

Sienos viduryje pažymėkite vertikalią liniją ir abiejose linijos pusėse vienodai išdėstykite plyteles, stengdamiesi išvengti siaurų juostelių kampuose ir kraštuose. Prie sienos horizontaliai pritvirtinkite tiesią lentą antrai plytelių eilei, kad plytelės eilė atsiremtų į viršutinę lentos briauną. Jeigu grindys yra nelygios ir kiek nuolaidžios įsitikinkite, kad pirmoji plytelių eilė uždengs pilnumoje visą sieną.


teisingai-plyteles-ant-grinduKaip teisingai priklijuoti plyteles ant grindų

Grindyse pasižymėkite dvi centrines linijas ir tų dviejų linijų atžvilgiu simetriškai išdėstykite plyteles ar klinkerius. Stenkitės nepalikti siaurų juostų pagal sienas. Pritvirkinkite tiesią lentą lygiagrečiai vienai iš centrinių linijų ir pagal vieną lentos kraštą suklijuokite plyteles. Visuomet pradėkite klijuoti plyteles nuo grindų vidurio.

Darbų tvarka klijuojant plytelėmis grindis ir sienas

plyteliu-klijavimo-etapai1

Lygiąja mentelės puse paskleiskite klijus ant sienos/grindų ir gerai juos įtrinkite į paviršių.

plyteliu-klijavimo-etapai2

Apverskite mentelę ir traukite ją per klijais išteptą sieną/grindis iš apačiosj viršų. Griovelių dydį pasirinkite nuo plytelių ir pagrindo savybių. Skaitykite čia.

plyteliu-klijavimo-etapai3

Atsargiai įspauskite ir pasukiokite plyteles ant sienos/grindų, išteptų klijais, kad jos kuo geriau prisiklijuotų. Išlaikykite tiesias vertikalias ir horizontalias linijas naudodami kryželius ir juostą plytelių eilei žymėti. Plytelių eilės tiesumą ir vertikalumą patikrinkite su gulsčiuku.

plyteliu-klijavimo-etapai4

Kartkartėmis patikrinkite, ar gerai prisiklijavo plytelės. Nuimkite plytelę ir pažiūrėkite, ar klijai tolygiai paskleisti visame paviršiuje.

plyteliu-klijavimo-etapai5

Klijuojant plyteles ir tepant griovėtąja mentelės puse vietose, kur apkrovos yra didelės, pvz. baseinuose ir pan., labai svarbu. kad būtų pilnas plytelių sukibimas. Todėl tepkite klijus ne tik ant klijuojamo paviršiaus bet ir ant plytelių / klinkerio.

plyteliu-klijavimo-etapai6

Didelę apkrovą patiriančiose vietose klijais ištepkite ne tik pagrindą bet ir klijuojamąją plytelės / klinkerio pusę. Klijus tepkite lygiąja brauktuvės puse ir gerai įtrinkite į paviršių. Po to apsukite brauktuvę ir griovėtąja jos puse išvagokite klijus. Klijais išteptas plyteles atsargiai spauskite prie pagrindo, kad tvirtai prisiklijuotų.

plyteliu-klijavimo-etapai7

Sukietėjus klijams, plytelių tarpus užpildykite mira mastic arba rustic. UŽpildas tepamas gumine mentele arba užpildo brauktuve jstrižai tarpų, kad jie visiškai užsipildytų.

plyteliu-klijavimo-etapai8

Kai užpildo paviršius išdžiūsta, bet vis dar yra plastiškas, nuplaukite plytelių paviršių drėgna, bet gerai išspausta kempine, kuri nuolatos turi būti švari.

plyteliu-klijavimo-etapai9

Kai užpildas tarpuose sutvirtėja, bet dar nesukietėja, nuvalykite paviršių. Tarpai yra galutinai formuojami ir nuvalomi nuo vandens plėvelės, ir užpildo liekanų su specialia šluoste.

plyteliu-klijavimo-etapai10

Kai klijai visiškai išdžiūsta, pradėkite tarpų tarp lytelių užpildymą naudodami supercolour, rustic plan arba epoxy užpildus. Užtepkite užpildą brauktuve ir visiškai užpildykite tarpus. Kiek galima geriau nuvalykite plyteles, kad vėliau būtų lengviau užbaigti valymo darbus.

plyteliu-klijavimo-etapai11

Kai po 40-60 minučių užpildas visiškai sutvirtėja ir tampa sunkiai nuplaunamas, nuplaukite nuo plytelių paviršiaus sudžiūvusias užpildo liekanas naudodami drėgną valymo priemonę.

plyteliu-klijavimo-etapai12

Pašalinkite užpildo nuosėdas ir vandens plėvelę naudodami tamprią, gerai išspaustą kempinę, kuri visados turi būti švari. Likę užpildo nuosėdos nuvalomos keraminių plytelių valikliu, bet ne anksčiau, kaip praėjus dviem dienoms, epoxy užpildą priešingai, galima valyti maždaug po 2 valandų.

Jei plytelių paviršius yra akytas ir absorbuoja daug vandens, tada jų tarpus reikia užpildyti naudojant specialų užpildo šaukštą. Užpildas turi būti drėgnos žemės konsistencijos. Kai užpildas tarpuose sutvirtėja, bet dar visai nesukietėja, nupoliruokite paviršių, nuvalykite vandens plėvelę ir užpildo liekanas nuo paviršiaus naudodami specialią valymo šluostę.

mira

Panašūs straipsniai:


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 12 balsai )
 

Komentarai 

 
#2 Reginald 2018-11-04 02:47
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Feel free to surf to my page: BestTonja: https://CleverErnesto.blogspot.com
Cituoti
 
 
#1 Vytas 2013-05-02 13:21
Sienų ir grindų plytelių klijavimas
http://butu-remontas.blogspot.com/2013/02/sienu-ir-grindu-plyteliu-klijavimas.html
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis