PDF Spausdinti El. paštas

Kaiščiai  

(35919 lankytojai)

Atnaujinta Ketvirtadienis, 04 Kovas 2010 14:26
kaisciai

Nusipirkus naują lentynėlę ar drabužių pakabą koridoriuje, reikia ją patikimai pritvirtinti prie sienos. Tačiau siena sienai nelygi. Vienuose kambariuose ji sukonstruota iš lengvų gipskartonio konstrukcijų, kitose - betoninė. Prasideda svarstymai, kokį varžtą naudoti, kaip jį įtvirtinti, ar reikalingas kaištis ir pan. Tačiau išmintingi konstruktoriai seniai apgalvojo visus galimus įveržimo būdus ir tam skirtus tvirtinimo elementus.

Varžtų ir tvirtinimo elementų gamintoja "0max Inc.", turinti savo gamyklas ir kokybės kontrolės padalinius Rusijoje ir Azijos šalyse, varžtų gamyboje dirba Jau 15 metų. UAB "0max Baltic", atstovaujanti šiai įmonei Lietuvoje ir ES šalyse, šiame straipsnyje pristato įvairaus tipo kaiščius ir jų naudojimo būdus.

UNIVERSALUS KAIŠTIS

universalus-kaistis

Šie kaiščiai skirti tvirtinti visų rūšių medžiagoms prie atitvarų iš betono ir plytų. Varžtai parenkami papildomai. Jų skersmuo turi būti nuo 1 iki 2 mm mažesnis už kaiščio skersmenį. Pavyzdžiui, į 6 mm skersmens kaiščio angą reikia sukti 4 ar 5 mm skersmens universalų medsraigtį. Be to, svarbu, kad prieš sukant medsraigtį kaiščio sparneliai būtų vertikalioje padėtyje (šie atsikišantys sparneliai neleidžia kaiščiui prasisukti kiaurymėje).

KALAMAS KAIŠTIS

kalamas-kaistis

Kaiščiai skirti greitam montavimui, komplektuojami su rievėta vinimi. Kalant į kiaurymę kaištį plaktuku ir tvirtinant prie sienos detalę, vinis išskečia plastikinius kaiščio sparnelius irją įtvirtina. Vinis yra su specialiu sriegiu. Kalant kaištį vinis lengvai praslysta plastikinio kaiščio vidumi. Įkalus vinį jį galima paveržti arba atlaisvinti.kalamas-kaistis-naudojimas

Greito fiksavimo kaiščiai pagal plastikinės galvutės tipą gali būti "Y" tipo (galvutė pasislepia tvirtinamoje medžiagoje ir tvirtinama detalė priglunda prie sienos) ir "T" tipo (galvutė lieka virš tvirtinamos plokštumos). Kaiščių vinys gaminami iš plieno ir dengiami geltonu arba baltu cinko sluoksniu.

KAIŠTIS TUŠČIAVIDURĖMS KONSTRUKCIJOMS

kaisciai-tusciavidurems-sienoms

Šis kaištis skirtas įtvirtinti medžiagą į betoną, pilnavidures ir tuščiavidures plytas, taip pat gipskartonio plokštes. Jis atlieka iškart du veiksmus: skečia ir lenkia. Tvirtinant tuščiavidurėse konstrukcijose išsiskėtę plastikinės dalies sparneliai iš vidaus pritvirtina detalę. Šiems kaiščiams tvirtinti naudojami universalūs medsraigčiai.


KAIŠČIAI, SKIRTI TVIRTINTI PRIE GIPSKARTONIO PLOKŠČIŲ

kaisciai-tvirtinti-prie-gipskartonio

Šio tipo kaiščiai skirstomi į plastikinius ir metalinius (drivas). Jie naudojami tais atvejais, kai reikia greitai pritvirtinti prie gipskartonio, OSB, cemento medžio dulkių plokštes norimą lengvą detalę. Kaištis specialiu antgaliu su grąžtu ir plačiu sriegiu įsukamas tiesiai į sieną, nenaudojant grąžto. Įsriegus kaištį medžiaga prie jos tvirtinama universaliu medsraigčiu. Kaištį nesudėtinga išsukti iš sienos.

metalinio-kaiscio-technines-charakteristikos

KAIŠTIS IZOLIACINĖMS MEDŽIAGOMS TVIRTINTI

kaistis-izoliacinems-medziagomsTai kaištis, skirtas tvirtinti mineralines ir polistireninio putplasčio plokštes, demblius prie betono ar mūro. Jis naudojamas montuoti ant sienų, kurias veikia neigiami atmosferos pokyčiai - temperatūrų svyravimai. Svarbu pažymėti, kad izoliacinė medžiaga fiksuojama dviem etapais: pirmiausia ji tvirtinama grybo formos tuščiaviduriu kaiščiu, vėliau įkalamas specialus plastikinis vinis.

izoliaciniu-medziagu-kaiscio-technine-charakteristika


KAIŠČIŲ NAUDOJIMO YPATYBĖS

Kitaip nei ankeriai, kurie skirti sunkioms konstrukcijoms laikyti, kaiščiais tvirtinamos nesunkios detalės prie tuščiavidurių atitvarų - rėmai, tinkavimo sudūrimai, plieno lakštai, plokštės, tašai, laidų kanalai, esantys patalpų viduje.

Kaiščiai gaminami iš nailono arba polipropileno. Polipropilenas - paprasta plastikinė (o kartu pigesnė} medžiaga ir naudojama tose vietose, kuriose galimi nedideli temperatūrų svyravimai. Nailoninius (poliamido) kaiščius galime naudoti ir ekstremalesnėse klimato požiūriu vietose. Nailoniniai kaiščiai išlaiko elastingumą šaltyje, tai yra neskyla, netrupa, nelūžta. Juos rekomenduojama naudoti tambūruose, šaltesniuose koridoriuose, pavėsinėse, garažuose.

Kaiščių tvirtinimo ertmės gręžiamos tokio paties skersmens kaip ir kaiščio skersmuo. Jeigu kaiščio skersmuo 6 mm, būtina gręžti kiaurymę 6 mm grąžtu. Kiaurymės gylis turi būti 10 proc. gilesnis, palyginti su kaiščio ilgiu. Jeigu kaištis yra 50 mm, tuomet kiaurymė turi siekti 55 mm. Išgręžus skylę iš jos būtina išpūsti smulkias drožles, prieš tai kiaurymę rekomenduojama išvalyti šepetėliu.

omax

UAB "Omax Baltic" informacija
Plačiau: www.omax.lt


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 4 balsai )
 

Komentarai 

 
#1 eticauhaj 2019-06-14 16:15
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg fxu.prfy.nuopamatu.lt.spw.md http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis