PDF Spausdinti El. paštas

Išdaužos gipskartonyje  

(27803 lankytojai)

Atnaujinta Antradienis, 30 Lapkritis 2010 12:20
gipskartonio-skyleNeretai gipskartonio sienos būna pažeidžiamos – netyčia išdaužiant skylę ar perkėlus jungiklį (rozetę, o gal lemputę lubose): lieka negraži labai pastebima skylė, kurią reikia sutvarkyti. Kadangi tai tuščiavidurė siena - nėra pagrindo, ant kurio galėtume užtepti gipsinio tinko (tinkas paprasčiausiai įkristų vidun).

 

 

Mažų išdaužų (skylių) remontas.

Pirmiausia išdaužos vietoje reikia išpjauti taisyklingos formos skylę – geriausia tam naudoti rankinį pjūklą. Atsipjauname gipskartonio gabaliuką – šiek gipskartonio-remontastiek siauresnį nei skylė, tačiau ilgesnį bent penkiais centimetrais. To gabalėlio viduryje padarome dvi skylutes ir per jas perveriame ploną virvutę (taip, kad laisvi galai būtų vienoje gipskartonio atraižos pusėje). Užtepame gipskartonio klijų ant abiejų atraižos galų (iš tos pusės, kurioje – laisvi virvutės galai). Šią atraižą su klijais atsargiai įkišame į sienoje esančią skylę, prilaikydami iš šonų taip, kad patepti klijais atraižos galai būtų atsukti į vidinę sienos pusę: laikydami už virvutės galų palengva pritraukiame prie sienos iš vidaus. Tai atlikus ir atleidus virvutės galus, gipskartonio atraiža neturėtų slysti vidine sienos puse (būtina naudoti tinkamo tirštumo klijus) – jei tai nepavyksta, laikydami virvutės galus įtemptus, galime atraižą prisukti, naudodami medsraigčius. Dabar telieka palaukti kol klijai sustings.

Kai klijai sustingę, o atraižos gabalėlis laikosi tvirtai, ištraukiame virvutę. Išsipjauname dar vieną gipskartonio atraižą, tiksliai atitinkančią sienoje išpjautą skylę. Šią atraižą vėl patepame gipskartonio klijais (galima ir gipsiniu tinku) ir prispaudžiame į išpjautą skylę ant anksčiau priklijuotos atraižos. Belieka palaukti, kol klijai visiškai sustings ir galime imtis glaistymo darbų.

 

Didelių išdaužų (skylių) remontas.

Jei skylė didelė, aukščiau aprašytas būdas netiks. Tokiu atveju pirmiausia reikia išsiaiškinti, kur artimiausi gipskartonio profiliai ar bruseliai iš abiejų skylės pusių. Tuomet ją praplatiname iki šių artimiausių profilių, išpjauname taisyklingos stačiakampio ar kvadrato formos skylę. Jei konstrukcijai buvo naudoti mediniai bruseliai, skylės kraštai gali sutapti su bruselių šonais, jei profiliai – būtina išpjauti plačiau – iš abiejų pusių po 3 cm. Tai reikalinga, kad remontui naudojamas gipskartonio lapas iš abiejų pusių remtųsi į stabilų pagrindą (bruselių atveju prisukame 3 x 3 cm medinius tašelius ant bruselių šonų).

Turėdami tinkamą pagrindą tvirtinti gipskartonio šonams, pasiruošiame pagrindus galams. Tam skylės apačioje ir viršuje įtvirtiname metalinį profilį ar medinį tašelį, prisukdami juos medsraigčiais prie sienos gipskartonio per visą ilgį (maždaug kas 15 cm) ir galuose – prie sienos profilių ar bruselių. Trumpai tariant, iš vidinės sienos pusės, „įrėminame“ sienoje esančią skylę. Svarbu, kad tas rėmelis būtų tvirtas.

Sekantis žingsnis: išsipjauname tiksliai atitinkančią sienos skylę gipskartonio atraižą ir ją pritvirtiname sukdami medsraigčius į pasidarytą aplink skylę rėmelį. Dabar belieka tik nuglaistyti.


Paskelbė NTmeistrai.lt - visi meistrai vienoje vietoje: santechnikai, elektrikai, staliai, apdailininkai, tinkuotojai, betonuotojai ir kt.

Susiję straipsniai:


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 9 balsai )
 

Komentarai 

 
#6 Ernastmic 2023-08-03 05:12
You actually explained that fantastically!
essay writing service usa writing a compare and contrast essay writing a college essay
Cituoti
 
 
#5 Hectorinsib 2023-07-29 16:54
Many thanks, Plenty of information.
fast custom essay writing service extended essay writing service reaction paper writing service
Cituoti
 
 
#4 ewejiazeqe 2019-12-01 14:32
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg Dosage qel.prxq.nuopamatu.lt.upi.js http://mewkid.net/where-is-xena/
Cituoti
 
 
#3 ohohavi 2019-05-11 14:27
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500 Mg ank.qcqk.nuopamatu.lt.jhq.ir http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cituoti
 
 
#2 anukas 2014-08-24 04:19
išdaužos vietoje reikia išpjauti taisyklingos formos skylę
i skyle ikisu ilgesne lentele ir is abieju sonu prisukame medvarciais prie gipso
dedu lopa ir prisuku prie lentutes
tada spakliavimas ir t.t
Cituoti
 
 
#1 ihmantas 2010-02-10 10:43
remontuodamas mazas skyles naudoju buda pamineta remontuojant dideles skyles,tas pats gaunasi ir nereikia zaisti su virvelem ir kazko laukti kol isdzius
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis