PDF Spausdinti El. paštas

Ankeriai  

(35731 lankytojai)

Atnaujinta Ketvirtadienis, 04 Kovas 2010 14:53
ankeriaiMedžiagoms ir įrenginiams tvirtinti prie betono, akmens, plytų mūro, akytbetonio, medžio, gipso blokelių skirti įvairios konstrukcijos, tvirtinimo būdo, galinčių išlaikyti skirtingas apkrovas ankeriai. Gaminami net ir vienai konkrečiai konstrukcijai tvirtinti tinkami ankeriai. UAB "0max Baltic", atstovaujanti šiai įmonei Lietuvoje ir ES šalyse, šiame straipsnyje pristato ankerius ir jų naudojimo subtilybes.

Šios tvirtinimo detalės pavadinimas kilęs iš angliško žodžio anchor - inkaruoti, t. y. įtvirtinti įsikabinant į stacionarų pagrindą ir patikimai laikyti konstrukciją, kurią gali veikti kirpimo ar tempimo jėga. Varžtų ir tvirtinimo elementų gamintoja "0max Inc.", turinti savo gamyklas ir kokybės kontrolės padalinius Rusijoje ir Azijos šalyse, varžtų gamyboje dirba jau 15 metų.

Daugiau kaip prieš dešimtmetį sunkių lentynų, spintelių ir net statybinių konstrukcijų tvirtinimui prie mūro sienos naudojome kone vienintelį būdą. Į išgręžtą kiaurymę įkaldavome medinį diubelį (taip buvo vadinama ši populiari detalė) ir į kaištį kaldavome, verždavome, sukdavome reikiamus tvirtinimo elementus. Laikas keičiasi ir tenka pripažinti, kad žinojome mažai.

ANKERIŲ NAUDOJIMO YPATYBĖS

Pagrindinė ankerių funkcija įtvirtinti sienoje, lubose montavimo elementų detales. Visų ankerių tvirtinimo principas paremtas stacionarios detalės įtvirtinimu jai skečiantis, sukant tvirtinimo
varžtą arba įkalant kaištį. Ankeris turi patikimai įsikabinti į sieną ar kitą stacionarią konstrukciją.

Trapiems mūrams, pavyzdžiui, akytbetonui ar keramzitbetoniui, daugiau skirti cheminiai ankeriai.
Ankeriai gaminami iš plieno ir dengiami geltonu arba baltu cinko sluoksniu. Šias tvirtinimo detales rekomenduojama naudoti tik vidaus darbams ir sausose patalpose. Svarbu pažymėti, kad ankerių tvirtinimo ertmės gręžiamos tokio paties skersmens kaip ir ankerio skersmuo. Jeigu ankerio skersmuo 10 mm, tai būtina gręžti kiaurymę 10 mm grąžtu. Kiaurymės gylis turi būti 10 proc. gilesnis, palyginti su ankerio ilgiu. Jeigu ankeris yra 50 mm, tuomet kiaurymė turi siekti 55 mm. Išgręžus skylę kiaurymę
būtina išvalyti (išpūsti smulkias drožles ir dulkes). Renkantis ankerius svarbu atsižvelgti į dvi jėgas, veikiančias ankerį - kirpimo ir rovimo (tempimo) apkrovą. Norint pritvirtinti ką nors namuose ir žinant, kokį ankerį teks naudoti, Jums padės kvalifikuoti pardavėjai, tačiau ankerius, skirtus laikyti sudėtingas ir sunkias konstrukcijas, turi parinkti konstruktoriai.

ikalamas-ankeris

ĮKALAMAS ANKERIS

Ankeris su vidiniu sriegiu ir kūgišku pleištu skirtas detalėms tvirtinti viduje ir išorėje, statybinėms dalims tvirtinti prie betono ar plytų, taip pat kai tarp tvirtinamos detalės ir sienos paliekamas tarpas. Su šiais ankeriais konstrukcijos greitai ir paprastai montuojasi. Įkalamas ankeris naudojamas pakabinamųlubų konstrukcijoms, vėdinimo sistemos detalių, ortakių, grindų konstrukcijų tvirtinimui.

ikalamas-ankeris-panaudojimas

ankeriai


PLEIŠTINIS ANKERIS

Pleištiniais ankeriais tvirtinami sunkūs įrenginiai prie betono, natūralaus akmens, plytų. Jais galima tvirtinti metalines konstrukcijas, metalinius profilius, gembes, turėklus, medines konstrukcijas, sijas. Pleištiniai ankeriai patikimiau laiko kirpimo-lenkimo jėgą, todėl tvirtinimui į lubas nerekomenduojami. Ankeris plaktuku įkalamas į iš anksto išgręžtą angą tvirtinamojoje medžiagoje, o vėliau prisukamas veržle. Pleištinis ankeris plaktuku įkalamas į iš anksto išgręžtą angą tvirtinamojoje medžiagoje, o prisukant detalę veržle skečiantis žiedelis įsitvirtina į angos kraštus.

pleistinis-ankeris-panaudojimas

ankeris-pleistas

ANKERIS-PLEIŠTAS

Kadangi ankeris-pleištas naudojamas lubų detalėms tvirtinti, jis dar vadinamas lubiniu kaiščiu. Jis tinka luboms inkasuoti, metalo profiliams, kampams ir skardoms (iki 5 mm) tvirtinti prie sienų, lubų, grindų, taip pat tvirtinimui į tvirtus pagrindus - betoną, natūralų akmenį, silikatines plytas, pilnavidures keramines plytas. Dėl ilgo atsilenkiančio pleišto šį ankerį galima naudoti prakišant per tvirtinamas medžiagas. Šiuos pleištus galima naudoti tvirtinant interjero detales, paliekant neuždengtas estetiškos išvaizdos galvutes.

metaliniu-remu-ankeris

METALINIŲ RĖMŲ ANKERIS

Šio tipo ankeriai skirti tvirtinti medinius, aliumininius, metalinius rėmus ir medines staktas prie betono pagrindo, statybinio akmens, tuščiavidurių ir pilnavidurių plytų. Svarbi savybė ta, kad šie ankeriai neprispaudžia ir nedeformuoja tvirtinamos detalės. Ankerį sudaro įpjautinė įvorė, sraigtas su išdroža(skirtas Pz tipo antgaliui) ir kūgiška veržlė. Inkaro konstrukcija tokia, kad jis pirmiausia fiksuojamas pagrinde, o vėliau tvirtinamoje medžiagoje. Be to, varžtą iki galo išsukus, kūgis neiškrenta. Metalinių rėmų ankeriais galima tvirtinti medinius, aliumininius, metalinius rėmus ir
staktas prie betono pagrindo.

ikalamas-greito-fiksavimo-vinis-ankeris

ĮKALAMAS GREITO FIKSAVIMO VINIS-ANKERIS

Šis ankeris skirtas aliuminio ir skardos profilių, sienos užbaigiančių ir stogų kraštų profilių tvirtinimui, kaminų sandarinimui, stogų sandarinimo juostų, parapetų tvirtinimui. Taip pat juos galima naudoti tvirtinant skardas ir plokštes tarpusavyje, skardas prie betono, pilnavidurio mūro arba prie metalo. Ankerių įtvirtinamos dalies storis gali būti nuo 1 mm iki 50 mm. Greito fiksavimo ankerius galima kalti į betoną, gniuždymui atsparų mūrą, kietą tinką, medieną, stogų, sienų ir grindų metalines konstrukcijas. Ankeris patikimai laiko tiek kietas, tiek minkštas medžiagas. Svarbus šios tvirtinimo detalės montavimo paprastumas tas, jog į išgręžtą kiaurymę ankeris įstumiamas iki galvutės, o vėliau vinis arba pleištas įkalamas plaktuku. Jis gaminamas iš aliuminio lydinio.

ankeris-su-varztu

ANKERIS SU VARŽTU

omax

UAB "0max Baltic" informacija
Plačiau: www.omax.lt


Įvertinkite šį straipsnį: 

( 5 balsai )
 

Rašyti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis